Back to the top

Kalendarz Imprez

Kalendarz zawiera wydarzenia zarówno mające się odbyć, jak i te, które już zostały zrealizowane. Dokumentację wydarzeń można obejrzeć w dziale Zrealizowane.

28.06.2019 – 4.07.2019 - Warsztat I - międzynarodowe warsztaty dla studentów na Podhalu

Międzynarodowe twórcze warsztaty interdyscyplinarne dla studentów z 4 uczelni w Polsce na Podhalu / International, creative, interdisciplinary workshops for students from 4 universities in Poland in Podhale with leading of two artists from Germany – WORKSHOPS I – WARSZTAT I – studenci z Serbii, Niemiec, USA i Polski wraz z pedagogami ze swoich uczelni wezmą udział w działaniach twórczych w plenerze prowadzonych przez dwóch artystów niemieckich.  5 studentów z Serbii, 5 z Niemiec, 4 z USA.

23-29.09.2019 – Warsztat II - The Elements in Belgrade

The Elements I / Elementy natury(żywioły) w warsztacie graficznym – Warsztaty graficzne dla pedagogów z Akademii Sztuk Pięknych w University of Belgrade. Warsztat II

20-26.10.2019 – Warsztat III - The Elements in Krakow

The Elements II – Warsztaty graficzne dla 7 pedagogów z University of Belgrade w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – printmaking workshops in Krakow

20.07-25.07.2020 – GREEN GUERILLAZ CITY ACTIVISTS – Miejska zielona partyzantka – WARSZTAT IV

Zadanie angażuje 21 studentów (10 z Krakowa, 11 z Trewiru) przez 5 dni. Pod opieką dydaktyków oraz inspirowani wykładami, grupa studentów z Krakowa, Trewiru i Belgradu stworzyło formy artystyczne związane z ideą wsparcia dla zwierząt i roślin żyjących w miastach. Przyjmując otwarty i poetycki punkt widzenia, zastanowią się nad potrzebami form życia, z którymi współistniejemy. Prowadzenie wykładowcy ASP: Bogdan Achimescu oraz Elżbieta Wysakowska-Walters. Zaproszeni specjaliści to artyści: Istvan Eross z Węgier (22.07), Elissa Ericsson z Finlandii (21.07) oraz pszczelarze: Agnieszka i Łukasz Przybył z Katowic (21.07).

21.10.-3.11.2020 – WYSTAWA - The Vistula is burning, hotel Cracovia, al. marsz. Ferdynanda Focha 1

The Vistula Is Burning wystawa artystów i studentów polskich oraz z miast partnerskich, Trewiru i Belgradu, kurator: dr Katarzyna Skrobiszewska i dr Magdalena Lazar.

ARTYŚCI: Emilija Radojičić i Mario Kolarić, Davor Gromilović, Lea Gudrich, Luka Cvetković, Johannes Vogl, Tijana Petrović, Zuzanna Banasińska, Magdalena Lazar, Michalina Bigaj, Katarzyna Skrobiszewska 

Wisła się pali

Mimo, że katastrofa ekologiczna spędza sen z powiek zaczynamy stopniowo przeczuwać jasne strony tego co może wydarzyć się po chaosie. Kryzys ekologiczny stał się na tyle obecny w naszej świadomości i nieodłączny doświadczeniu, że sprowokował niezwykłą reakcję wyobraźni. Pojawia się taki styl narracji, która intensywne penetruje język w celu lokalizacji kulturowych wzorców i metafor dla tego, co niesamowite, niedyskursywne a realne. Płonąca woda jako zderzenie dwóch żywiołów, jest rodzajem nowych narodzin.

wystawa - Grupa 13 Śmierć/śmieć 2020

Wystawa Śmierć/Śmieć Grupy 13 odbyła się w przy ul. Dolnych Młynów w Budynkach Grupy Tytano w Krakowie.  Grupę 13 tworzą kobiety artystki: fotografki, graficzki, kostiumografki.

Grupa istnieje od 20 lat i prezentuje swoje dzieła w Polsce i na świecie. Ich ostatnia wystawa towarzyszy projektowi Nature is my Homeland i uzupełnia problematykę szacunku do natury o wątki ekologiczne. W ramach projektu wydany zostanie katalog powystawowy ukazujący dorobek i ostatnią wystawę grupy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_13_(grupa_artystyczna)

WYSTAWA - The Elements - Belgrad, Kraków wrzesień 2020

1.04.2020 Belgrad, 12.05.2020 Kraków – Wystawa – The Elements

Wystawa grafik artystów i pracowników dwóch szkół artystycznych wyższych The Elements – University of Belgrade Belgrad, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. Wystawa powstaje w wyniku warsztatów Nature is my Homeland finansowanych z NAWA.

17.09.2020 The ElementsFLU Gallery – Fakultet Likovnih Umetnosti University of Belgrade, Knez Mihailova 53, Serbia

8.09-02.10.2020  – The Elements Międzynarodowe Centrum Sztuk Graficznych – Rynek Główny 29, 2 piętro, Kraków, Polska

POLISH ARTISTS:  Marcin Surzycki, Piotr Panasiewicz, Kacper Bożek, Tomasz Winiarski, Marta Bożyk, Bartłomiej Chwilczyński, Marlena Biczak, Paweł Krzywdziak

SERBIAN ARTISTS: Simonida Rajčević, Adam Pantić, Svetlana Volic, Milivoj Pavlović, Radoš Antonijević, Katarina Zarić, Marija Andjelkovic

lato 2020 – realizacja filmu - wywiady z przyrodnikami i artystami / Film - interview with scientists and artists

Do projektu włączamy film – WYWIADY z przyrodnikami i artystami, uznanymi specjalistami. Zostanie on zaprezentowany publicznie a część wywiadów udostępniona na stronie projektu. Wywiad z:

Marcinem Kostrzyńskim,

Urszulą Zajączkowską,

Dianą Lelonek,

Stanisławem Łubieńskim,

Agnieszką i Łukaszem Przybył (pszczelarium).

Do filmu, który będzie prezentowany w wersji kinowej oraz na festiwalach filmowych zostały wykonane specjalnie dla naszego projektu performance Krzysztofa Maniaka oraz wykorzystane prywatne zdjęcia prac i fragmenty filmów Diany Lelonek i oraz zdjęcia i animacje Urszuli Zajączkowskiej a także nagrania ukrytą kamerą Marcina Kostrzyńskiego. Serdecznie dziękujemy przyrodnikom i artystom za użyczenie nam swoich dzieł a także ekipie Krakow Film Klaster za przepięknie nagrany, wyreżyserowany i zmontowany film. Firmie Hobbit dziękujemy za tłumaczenia angielskie wywiadów w filmie!

Publikacje
  1. Wydanie dwujęzycznej publikacji o zasięgu międzynarodowym podsumowującej projekt Nature is my Homeland.
  2. Wydanie dwujęzycznej publikacji o zasięgu międzynarodowym do wystawy The Elements.
  3. Wydanie dwujęzycznej publikacji o zasięgu międzynarodowym po wystawie Śmieć/śmierć Grupa 13.

    Wystawa Śmierć/Śmieć Grupy 13 odbył się w przy ul. Dolnych Młynów w Budynkach Grupy Tytano w Krakowie.  Grupę 13 tworzą kobiety artystki: fotografki, graficzki, kostiumografki. Katalog dokumentuje wystawę podejmującą tematy ekologii i recyklingu oraz 20 letnią historię grupy kobiet artystek.

    Grupa istnieje od 20 lat i prezentuje swoje dzieła w Polsce i na świecie. Ich ostatnia wystawa towarzyszy projektowi Nature is my Homeland i uzupełnia problematykę szacunku do natury o wątki ekologiczne. W ramach projektu wydany zostanie katalog powystawowy ukazujący dorobek i ostatnią wystawę grupy.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_13_(grupa_artystyczna)

  4. Wydanie dwujęzycznej publikacji o zasięgu międzynarodowym Stopień Niepoznania – The Vistula is burning.
  5. Wydanie szkicowników Green Guerillaz.
Warsztat V - warsztaty graficzne ze studentami Wydziału Grafiki ASP w Krakowie 14-18.06.2021

Kontakt

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

pl. Matejki 13, 31-157 Kraków

tel. +48 12 422-24-50

rektor@asp.krakow.pl

NIP: 675-00-07-570

Zespół

Bogdan Achimescu

Marta Bożyk

Agnieszka Jankowska Marzec

Katarzyna Skrobiszewska

Joanna Kaiser

Koordynacja

koordynator projektu:
Marta Bożyk

koordynator finansowy:
Agnieszka Pletty

Website by Morf.st  / Main photos by Dufaj

© Your copyright text